TOP 10: Tajemství dlouhověkosti, které byste si měli osvojit od Japonců

Japonci jsou známí tím, že žijí v průměru déle jak lidé v jiných krajinách světa. (Jsou celkově na druhém místě, hned za občany Monaka). Průměrná délka života v Japonsku je na úrovni 85,3 let. A jaké tajemství se skrývá za jejich dlouhověkostí? Dozvíte se.. Tajemství dlouhověkosti Tajemství dlouhověkosti Tajemství dlouhověkosti

Tradiční japonská strava je zdravá a vyvážená

, 6 tajomstiev dlhovekosti, ktoré by sme si mohli všetci osvojiť od Japoncov

Typická japonská strava obsahuje hodně obilnin a zeleniny a lidé tam nejí tolik červeného masa jako v jiných částech světa, například v západní Evropě. Červené maso obsahuje mnohem víc cholesterolu jako ryby, co u člověka zvyšuje šanci na vznik srdcových chorob, infarkt nebo mrtvici. Japonci také nejí příliš mnoho mléčných výrobků (ty jsou zdrojem nasycených tuků, které můžou přispívat ke vzniku cukrovky a Alzheimerovy choroby). Jí menší porce a místo kávy pijí hodně zeleného čaje.

Čtěte také: 10 Potravin na podporu imunity

Total
0
Shares
Související články
Berlín
Read More

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Berlíně

Berlín je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst Evropy, co se historie týče. Není tedy divu, že je velice vyhledávaným místem pro mnoho turistů. Proto jsme připravili seznam míst, která byste si neměli nechat ujít při návštěvě tohoto hlavního města. Ideální na podzimní víkendový výlet k našim sousedům.
Total
0
Share