TOP 10 Nezdravá jídla, o kterých si myslíte, že jsou zdravá

1 Ovocné džusy

ovocné džusy

Mnoho lidí věří, že ovocné šťávy jsou zdravé a jejich konzumace může nahradit čerstvé ovoce.

Jestli si myslíte, že když si koupíte krabici nápoje s nápisem, který obsahuje 100% šťávy a dostanete tak do sebe velké množství vitamínů, jste na omylu. Většina džusů se vyrábí z koncentrátů.  A jak takový koncentrát vzniká? Dochází k vymačkání šťávy, odstranění dužiny a odebrání enzymů (živé látky). Poté dochází k vaření při 110°C a ke ztrátě většiny vitamínů. Koncentrát se pak nadále ředí vodou a přidávají se cukry a umělé vitamíny.  Džus nám rozhodně nenahradí čerstvé ovoce, ale také není dobré je z našich jídelníčků úplně vyřadit. Měl by se pít v poměru jeden díl ku dvěma dílům vody.

Tyto vyjmenované potraviny rozhodně nemůžeme považovat za úplně nezdravé, ale jak říká jedno pořekadlo: všeho s mírou.

Zdroj: Listverse.com

Total
0
Shares
Související články
Read More

TOP 10: Nejzvláštnější druhy diet

– 1 Breatharianismus Jako nejpodivnější a zároveň nejděsivější jsme zvolili právě breathrianismus. Lidé, kteří tuto dietu dodržují věří, že přežijí bez…
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
Total
0
Share