TOP 10: Potraviny, které mají zajímavou historii

9 Worcestrová omáčka

worcestrová omáčka

Recept na worcestrovou omáčku přivezl lord Marcus Sandys z Indie do Anglie. Tento recept předal chemikům, aby podle něj vyrobili větší várku tohoto tekutého koření. Na její výrobu byl použit ocet, melasa, česnek, zázvor, ančovičky a další tajné přísady. Chemikům ovšem tato omáčka příliš nechutnala a označili ji za nechutnou. Naštěstí se jí nezbavili, ale nechali ji ve sklepě, kde po určité době zkvasila a získala onu požadovanou příchuť.

Total
0
Shares
Související články
pivo
Read More

10 důvodů, proč pivo není jen nudná česká klasika

Pivo je u nás nejoblíbenějším nápojem, to je bez debat. Mnohdy vás ale při sezení v hospůdce s kamarády nad orosenou sklenicí nenapadne, jakou má pivo barvitou historii, a že se zdaleka nevyrábí jen v Evropě, ale je oblíbené po celém světě, kde si jej každý připravuje po svém. Jaké jsou ty nejlepší zajímavosti o našem oblíbeném moku?
rostlinné mléko
Read More

Rostlinné mléko: 10 alternativ, které si zamilujete

Stále více lidí přichází na to, že kravské mléko ke svému životu nepotřebují. Některým nechutná, další mají problémy s laktózou nebo jim leží na srdci mlékárenský průmysl a jiní poukazují na jeho zbytečnost, pokud jde o naše zdraví. Patříte-li k některé z těchto skupin obyvatelstva, zkuste klasické mléko nahradit.
Total
0
Share