TOP 10 Jídla, která by neměla chybět ve Vašem jídelníčku

7 Granátová jablka

Granátové jablko je sladkokyselým plodem středozemního stromu granátovníku obecného. Toto exotické ovoce je výborným zdrojem vody a mimo to obsahuje velké množství vápníku, fosforu, hořčíku, železa, sodíku, draslíku a také vitaminů B, C i A. Granátová jablka obsahují i 15 různých aminokyselin. Díky tomu, že je toto ovoce štědré na minerální látky, je vhodnou potravinou především pro těžce pracující lidi a sportovce, kteří velkým výdejem energie a zvýšenou mírou pocení přicházejí o větší množství minerálů, než běžný člověk. Šťáva granátového jablka je významná svými antioxidačními účinky a tím se stává významným faktorem v prevenci respiračních onemocnění a eliminaci zátěže, kterou na nás klade znečištěné životní prostředí. Poslední výzkumy potvrdily, že granátová jablka obsahují látky, díky kterým můžeme předcházet některým druhům nádorů. Především těm, které může způsobovat nadprodukce ženského hormonu estrogenu. Konzumace rubínového ovoce přispívá ke snižování rizika kardiovaskulárních chorob. Informace speciálně pro muže: granátová jablka jsou účinným pomocníkem při poruchách erekce. Dáte si?

granátové jablko

Total
0
Shares
Související články
mlsná
Read More

10 tipů, co dělat, aby vás nehonila mlsná

Každý to zná – je večer, sedíte na gauči, koukáte na film nebo pracujete a přijde to – chutě. Něco byste si dali a přesně nevíte, co utiší vaše chuťové pohárky. Buď začnete jíst, co najdete v okolí, anebo se kousnete a mlsnou zkrátka překonáte.
hubnutí
Read More

10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Opakovaně usilujete o redukci váhy? Pokud chcete zhubnout, tak jste se už jistě dívali na zdravější jídelníček a počítali si vhodný denní kalorický příjem. Bez pohybu a zdravého stravování nelze hubnout, to je jasná věc. Existují však potraviny, s nimiž spálíte mnohem více tuku a vaše cesta k vysněné postavě bude rychlejší.
Total
0
Share