TOP 10 Jídla, která by neměla chybět ve Vašem jídelníčku

2 Dýně

Konzumace typicky podzimních dýní v české republice nemá zdaleka takovou tradici jako v USA. I sem ale tradice obřích oranžových tykví proniká rok od roku více, a tak už z nich neděláme jen kompoty, ale i polévky, saláty nebo alespoň halloweenské dekorace. Ať máte k dýním vztah, jaký chcete, věděli jste, že jsou výborným „pramenem“ vitamínu A, draslíku, β-karotenu a vlákniny, a to vše s minimem tuku? Překvapením je, alespoň pro mě, především to, že konzervovaná dýně je na živiny bohatší, než dýně čerstvě uvařená. Látky obsažené v dýni jsou prevencí proti vzniku nejrůznějších druhů nádorových onemocnění, předcházejí kornatění tepen a s tím i infarktu myokardu či mozkové mrtvici.

dýňě

Total
0
Shares
Související články
pivo
Read More

10 důvodů, proč pivo není jen nudná česká klasika

Pivo je u nás nejoblíbenějším nápojem, to je bez debat. Mnohdy vás ale při sezení v hospůdce s kamarády nad orosenou sklenicí nenapadne, jakou má pivo barvitou historii, a že se zdaleka nevyrábí jen v Evropě, ale je oblíbené po celém světě, kde si jej každý připravuje po svém. Jaké jsou ty nejlepší zajímavosti o našem oblíbeném moku?
hubnutí
Read More

10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Opakovaně usilujete o redukci váhy? Pokud chcete zhubnout, tak jste se už jistě dívali na zdravější jídelníček a počítali si vhodný denní kalorický příjem. Bez pohybu a zdravého stravování nelze hubnout, to je jasná věc. Existují však potraviny, s nimiž spálíte mnohem více tuku a vaše cesta k vysněné postavě bude rychlejší.
Total
0
Share