TOP 10 Jídla, která by neměla chybět ve Vašem jídelníčku

9 Mangold

Mangold je původem středozemní listová zelenina, která se vzhledem i chutí velmi podobá špenátu. U nás ovšem není vůbec tak známý, jak by si zasloužil. Mangold je bohatý na vitamín C. Jeho obsah fakt může dramaticky klesnout nešetrným zpracováním. Vedle vitamínu C obsahuje Vitamíny A,B a E a některé minerální látky důležité pro fungování organismu, jako vápník, železo, draslík nebo hořčík. Mangold je velmi účinnou potravinou při prevenci nádorových onemocnění a pro posilování nervového systému. Přítomností betainu je vhodný v boji proti kornatění cév a k aktivaci jater, kterým také zabraňuje v tukové degeneraci. Přítomností vysokého obsahu železa se doporučuje pro léčení chudokrevnosti. Při požití příliš velkého množství se může projevit jediný nepříznivý účinek – mangold totiž může mít projímavý efekt. Pokud chcete zdravým způsobem trvale shodit nějaké to kilo, je pro vás mangold tou správnou volbou.

Mangold

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Total
0
Share