TOP 10 Jídla, která by neměla chybět ve Vašem jídelníčku

9 Mangold

Mangold je původem středozemní listová zelenina, která se vzhledem i chutí velmi podobá špenátu. U nás ovšem není vůbec tak známý, jak by si zasloužil. Mangold je bohatý na vitamín C. Jeho obsah fakt může dramaticky klesnout nešetrným zpracováním. Vedle vitamínu C obsahuje Vitamíny A,B a E a některé minerální látky důležité pro fungování organismu, jako vápník, železo, draslík nebo hořčík. Mangold je velmi účinnou potravinou při prevenci nádorových onemocnění a pro posilování nervového systému. Přítomností betainu je vhodný v boji proti kornatění cév a k aktivaci jater, kterým také zabraňuje v tukové degeneraci. Přítomností vysokého obsahu železa se doporučuje pro léčení chudokrevnosti. Při požití příliš velkého množství se může projevit jediný nepříznivý účinek – mangold totiž může mít projímavý efekt. Pokud chcete zdravým způsobem trvale shodit nějaké to kilo, je pro vás mangold tou správnou volbou.

Mangold

Total
0
Shares
Související články
fast food
Read More

TOP 10: Nejoblíbenější fast foody na světě

Určitě každý už navštívil nějaký fast food. Když chvátáte, tak není nic jednoduššího a rychlejšího, než přijít, objednat si a dostat jídlo, které můžete sníst na místě nebo si ho vzít s sebou. Fast foody jsou velice populární v každé zemi a v mnoha z nich jsou příčinou obezity u velkého množství obyvatelstva. V dnešním článku jsme pro vás připravili seznam nejoblíbenějších franšíz, na které můžete narazit u nás, ale i fast foody, jež najdete jen v zahraničí.
Read More

TOP 10 Perly japonské gastronomie

Japonské obyvatelstvo je známé vysokým věkem dožívání. Je to způsobeno především správným životním stylem. Japonské ministerstvo zdravotnictví dělá…
Total
0
Share